Jeigu ieškote kur maloniai ir turiningai praleisti laisvą dieną, tai apsilankę Tytuvėnuose tikrai nenusivilsite.
Tytuvėnai, tai vieta, kurioje privalo pabuvoti kiekvienas istorijos gerbėjas ir gamtos mylėtojas. Mat šis miestas išsiskiria nepaprasto grožio kraštovaizdžiu, kurį galėsite apžvelgti iš apžvalgos bokšto aikštelės.
Taip pat šiose apylinkėse yra nemažai ką pamatyti, tai ir muziejai, Užvenčio dvaro malūnas, Kražių kolegija, o vienas lankomiausių objektų – Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.
Tytuvėnų miestelis įsikūręs Kelmės rajone. Įdomu tai, jog šios apylinkės yra laikomos piligrimystės vieta bei liturginių švenčių centru.
Vienas iš pagrindinių traukos centrų šiose apylinkėse, tai Tytuvėnų miestelyje apie XVII-XVIII amžių įkurtas Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis ir išlikęs iki mūsų dienų.
Šis architektūrinis paveldas laikomas vienu didžiausiu to laikotarpio Lietuvos sakralinės architektūros kompleksų. Architektūroje dominuoja net keletas persipynusių tarpusavyje stilių, tai gotikos, renesanso bei baroko.
Tytuvėnų vienuolynas pastatytas vaizdingoje vietovėje, ant skardaus Tytuvos upės kranto.
Atvykus į šias apylinkes jau viena gamta padaro didžiulį įspūdį. Teritorijoje gausu uždarų kiemelių, arkadų, įvairių pastų.
Daugelis čia atvykstančių, maldininkai, trokštantys pabuvoti šventųjų laiptų koplyčioje bei pasigrožėti Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslų, kuris sakoma daro stebuklus.
Vienuolyno ir Bažnyčios ansamblis ilgainiui buvo rekonstruotas, papildytas pastatais. Šiandien išvysite 1772-1780 metais suformuotą komplekso vaizdą. Prie bažnyčios buvo papildomai pastatytas uždaras kiemas – šventorius, su kiemą juosiančių arkadų galerija. Tokia galerija yra vienintelė Lietuvoje. Jų paskirtis buvo numatyta Kryžiaus keliui įrengti.
Vienuolyno ir bažnyčios ansamblio interjeras vertas akylesnės apžiūros – kadaise pastatų sienas puošė įmantri tapyba, atidžiau apsižvalgę pastebėsite, kad ir visos medinės durys buvo puošiamos tapytų raštų ir piešinių.
Tiesa, iki mūsų dienų teišliko menki fragmentai, na o pačioje kronikoje aprašyti visi kadaise tapyti siužetai. XVIII amžiaus pabaigoje, minėtojo Kryžiaus kelio vidinėje pusėje ant sienų, buvo nutapytos 24 freskos, kuriose buvo vaizduojami bibliniai epizodai.
Tytuvėnų vienuolyno ansamblio atvyksta apžiūrėti turistai iš įvairių šalių. Be abejonės, visai ne be priežasties. Sakoma, kad tai vienas didingiausių baroko stiliaus paminklų visame Šiaurės Europos regione. Trumpai savaitgalio išvykai, šį objektą verta pasirinkti jau vien todėl, kad apylinkėse yra tiek daug visko pamatyti, o ir praleisti laiką vaizdingoje gamtoje vienas malonumas.