Šventoji – lankytinos vietos

Šventoji – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, įsikūręs netoli jūros kranto. Poilsiautojai čia vyksta dėl puikios pakrantės, nuostabios gamtos ir dėl galimybės pasislėpti nuo didelio turistų antplūdžio. Mat šis kurortas itin traukia tuos, kurie mėgsta ramesnį poilsį prie jūros kartu su šeima. Atostogų metu, keliautojai gali ne tik mėgautis poilsiu prie jūros, tačiau ir aplankyti Šventosios apylinkes, kuriose apstu lankytinų vietų, išbandyti pramogas bei išbandyti bei atrasti naujus skonius šio kurorto restoranuose.

Ką pamatyti Šventojoje?

Beždžionių tiltas – tai vienas iš Šventosios kurorto simbolių. Ant šio tilto, kabančio virš Šventosios upės, atvyksta pasivaikščioti visi miestelio turistai.

Žemaičių alka – 1998 metais atstatyta pagoniška šventavietė. Kadaise, manoma XV amžiuje, ši šventavietė stovėjusi ant Birutės kalno Palangoje. Medinės pagonių dievų statulos – Perkūno, Austėjos, Velnio ir kt., sustatytos taip, kas saulei leidžiantis ir apšvietus visus stulpus, galima nustatyti pagoniškas kalendorines šventes. 

Šventosios uostas tikrai paliks įspūdį mėgstantiems vandens pramogas. Verta apsilankyti ir išbandyti vandens dviračius, valtis, motociklus ir kitas veiklas. 

Tiesa, bene pati populiariausia Šventosios lankytina vieta – Paplūdimys. Čia kasmet atvyksta gausybė poilsiautojų, pasidžiaugti puikiu oru, jūra ir kitais vasaros malonumais. 

Jeigu norisi patirti tikrą atostogų skonį gamtoje ir pasimėgauti paprastais malonumais – išbandykite nakvynę Šventosios poilsio nameliuose, kurie tapo savotiška miestelio vizitine kortele. Juos rasite išsinuomoti tiek pačioje Šventojoje, tiek pavažiavus šiek tiek atokiau. 

Švč. Mergelės Marijos bažnyčia stovi kurorto centrinėje dalyje. Jeigu nusprendėte, kad poilsio prie jūros užteks ir norisi šį bei tą pamatyti, Šventojoje tikrai rasite įdomių objektų.

Romantika alsuojantis Šventosios švyturys, stovi į pietus nuo jau minėtos bažnyčios. Švyturys pastatytas 1957 metais, jo aukštis 39 metrai.

Jeigu žavitės skulptūromis, Šventosios kurorte jų yra ne viena. Galėsite nuvykti ir pamatyti skulptūrą „Baltijos aušra“, kuri kadaise stovėjo Palangoje. Taip pat netoli uosto vartų stovi gan žymi skulptūra „Žvejo dukros“.

„Takas mažiems ir dideliems“ – puiki vieta gamtos apsuptyje, kurioje įrengta poilsiavietė ir vaikų žaidimų aikštelės. Takas nutolęs nuo paties kurorto vos porą kilometrų, tad tikrai verta aplankyti. Take rasite įdomių skulptūrų, pažintinių stotelių, kuriose sužinosite daugiau apie apylinkių istoriją ir etnografiją. 

Pramogos. Mėgstantiems labiau aktyviai leisti laiką nei ilsėtis paplūdimyje, pramogų Šventosios kurortas pasiūlyti tikrai turės ką. Galėsite pasinaudoti dviračių nuoma ir išnaršyti pažintinius takus, išmėginti vandens pramogas, skristi per Šventosios upę su lynu, plaukti baidare ir dar daug kitų pramogų.

Kur pavalgyti?

Kitokį atostogų skonį suteiks restoranai Šventojoje, kuriuose galėsite neskubėdami, kaip ir pridera atostogų metu, mėgautis įvairių šalių patiekalais. Tiesa, čia kavinukės ir restoranai turi savo unikalų stilių, kuris primins, kad poilsiaujate tikrame žvejų miestelyje.

„Du malūnai“ – tai užkandinė, kurioje galėsite skanauti lietuviškus patiekalus. Sakoma, kad čia viena geriausių maitinimo vietelių visame kurorte: kainos pernelyg nesikandžioja, maistas tirpsta burnoja, aplinka jauki ir puikiai tinkanti ilgesniam pasisėdėjimui. 

„Energetika“ – restoranas garsėjantis skaniais jūrų gėrybių ir žuvies patiekalais. Tad jeigu esate tokių patiekalų gerbėjas, nedvejokite ir užsukite išbandyti naujų skonių. 

„Nendrinė pastogė“ – tobula vieta poilsiui ir pokalbiams prie gardžių patiekalų. Daugelis restorano svečių iš karto lieka sužavėti jaukaus restorano interjero, išpuoselėtos aplinkos bei estetiškai atrodančio gardaus maisto.

„Mažoji Armėnija“ – šis restoranas itin patiks Kaukazo virtuvės mėgėjams. Čia rasite ne tik skanų, šviežią ant žarijų keptą maistą, tačiau jaukią aplinka ir malonų aptarnavimą. Sakoma, kad kaukazietiškas šašlykas čia skaniausias!

Video iš Šventosios!

Šventosios žemėlapis