Šilutė – lankytinos vietos

Šilutė yra labai gražus miestelis, kuris nesulaukia tiek dėmesio, kiek yra vertas. Kodėl? Kadangi dažniausiai vykstant į Žemaitiją aplankomi kiti miestai, kurie galbūt turi daugiau lankytinų objektų, o tokie maži miesteliai, kurie lygiai taip pat yra labai gražūs – pamirštami.

Tad jeigu planuojate kelionę į Žemaitiją – tokiu atveju Jūsų dėmesio turėtų sulaukti ir Šilutė, kuri būdama maža ir gal paprasta savyje slepia labai daug unikalių, dėmesio vertų vietų. Jas čia ir aptarsime.

Šilutės lankytinos vietos

Šilutės Hugo Šojaus dvaras-muziejus

Šilutės Hugo Šojaus dvaras-muziejus yra vienas labiausiai lankomų objektų šiame mieste, kuris leis Jums pažinti ne tik tam tikrų regionų kultūrą, tačiau ir pasigrožėti dvaro architektūriniais potėpiais.

Šilumos muziejus turi keturias ekspozicijas, kurios keičiamos pagal tematiką:

  • Hugo Šojaus dvaras.
  • Hermano Zudermano memorialinis muziejus (Macikų k.).
  • Macikų lageris.
  • Švėkšnos muziejus (įsikūręs Švėkšnos Saulės gimnazijoje).

Apsilankyti čia verta kas kartą, kai tik esate Šilutėje, kadangi ekspozicijos yra atnaujinamos, tad kiekvieną kartą galėsite pamatyti vis kitus, dėmesio vertus objektus.

Aukštumalos pažintinis takas

Aukštumalos pažintinis takas labiausiai tinka tiems, kurie yra aktyvesnio laisvalaikio mylėtojai. Jeigu mėgstate geresnėmis dienomis praeiti ne vieną kilometrą – tokiu atveju būtinai turite čia apsilankyti. Takas gana lygus, sutvarkytas, tad gana sėkmingai galima važiuotojui vežimėliu, taip pat, vestis dviračius.

Ėjimo metu Jūs taip pat pamatysite net 11 stotelių, kurios yra įrengtos informacijai ir tuo pačiu aplinkos pažinimui. Skaitykite, domėkitės ir atraskite pačias gražiausias Šilutės regiono vietas.

Krokų Lanka

Krokų Lanka yra ne Šilutėje, tačiau jos rajone, tad verta aplankyti ir šį labai gražų gamtos stebuklą. Ežero ilgis siekia 4,1 km, plotis iki 3,3 metrų ilgio. Ežeras yra gana seklus, tačiau plaukiojant su valtimis pavyks sėkmingai pasiekti krantus. Ne veltui jį labai pamėgę žvejybos asai.

Aplink ežerą esančioje pelkėje taip pat galite susipažinti bei išgirsti gamtos stebuklus, kadangi skaičiuojama, kad joje gyvena 78 vabzdžių, 6 varliagyvių, 5 roplių faunos rūšys.

Banio sodyba

Banio sodyba yra Šilutės rajone, tačiau pavažiuoti šiek tiek verta, kadangi ši etnografinė sodyba leis Jums pamatyti, kaip gyveno žmonėms prieš šimtą ar net du. Neblogai išlikęs ne tik gyvenamasis pastatas, tačiau visi sodybos komplekso elementai.

Mingės kaimas

Mingės kaimas taip pat yra Šilutės rajone. Jis labiausiai žinomas dėl vandens pakilimo lygio, kuris ištinka vietinius gyventojus kiekvieną pavasarį. Miestelis pirmą kartą rašytinuose šaltiniuose buvo paminėtas dar XVI amžiuje, tad skaičiuoja ne vieną dešimtį metų.

Pats miestelis yra tarsi Rumšiškių parkas, tarsi muziejus po atviru dangumi, kadangi išlaikęs savo autentiką atrodo puikiai, galiausiai, džiugina ir draugiški žmonės, kurie pasakoja apie gyvenimą šiandien ir tuo pačiu dalinasi senelių prisiminimais, kaip atrodė gyvenimas prieš šimtą metų.

Rusnės bažnyčia

Šilumos rajone dėmesio sulaukia ir XI amžiuje statyta Rusnės bažnyčia. Kuo ji labiausiai traukia? Kaip ir daugelis kitų religinių pastatų – savo architektūra, kuri žavi ne tik religijos mylėtojus, tačiau ir tuos, kuriems patinka domėtis senoviniais pastatais.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia nėra sena, ji buvo kurta jau XX amžiaus pradžioje, tačiau atrodo puikiai ir išskirtine savo architektūra traukia tiek miesto svečių, tiek nuolatinių gyventojų dėmesį.

ažnyčia yra neogotikinė, tačiau daugelis jos komponentų yra priskiriami modernizmui, tad būtent tokia stilių samplaika ir suteikia jai daugiau dėmesio ir tuo pačiu skatina aplankyti.

Tokia ta Šilutė. Lankytinų vietų čia yra ir kur kas daugiau. Apskritai, pats miestelis ir visas rajonas stebi ne tik nuostabia gamta, tačiau ir žmonių noru išlaikyti autentiškumą.