Pajūrio lankytinos vietos

Lietuvos pakrantė yra gana siaura, tad nieko keisto, kad norima maksimaliai išnaudoti kuo daugiau miestelių privalumų, kurie ribojasi su jūra. Juolab, šis milžiniškas vandens telkinys dažniausiai domina ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis, kai pavargę nuo kasdienybės žmonės vyksta link kurortų, kad net ir prastų oru galėtų išvėdinti savo galvą…

Pajūrio lankytinos vietos yra labai įvairios. Nuo nuostabiausių gamtos kampelių iki triukšmingų miestelių, kurie aktyviausi vasaros metu. Aptarsime kelis “taškus”, kurie sulaukia daugiausia dėmesio, kuriuos aplankyti turėtumėte ir Jūs.

Pajūrio lankytinos vietos

Parnidžio kopa Nidoje

Parnidžio kopa Nidoje laikoma vienu gražiausiu mūsų šalies objektų, kuris kiekvienais metai pritraukia tūkstančius žmonių. Tikrai ne tik iš Lietuvos, tačiau ir kitų Europos šalių.

Žmonės čia atvyksta ieškoti ramybės ir tikrai randa, kadangi šis nuostabus gamtos kampelis kvepia paprastumu bei jaukumu. Smėlio kopa yra iškilusi apie 52 metrus virš jūros lygio.

Pasiekus kopą, ant jos viršūnės, galite pamatyti apžvalgos aikštelę, kuri leidžia grožėtis regiono. 1995-ais metais pastatytas smėlio laikrodis iki šiol laikomas Nidos simboliu. Jis padeda tiksliai matuoti laiką.

Nepamirškite, kad ši kopa verta Jūsų dėmesio ne tik šiltuoju metų laiku, tačiau ir vėsesnėmis dienomis.

Olando kepurė

Dar vienas nuostabus gamtos kampelis, kuris yra pritaikytas turistams – Olando kepurė. Tai yra aukštas skardis, kuris yra greta Baltijos jūros. Kadangi Lietuvoje tokio tipo aukštų skardžių ir dar į jūrą yra labai mažai, natūralu, kad jis sulaukia nemažai dėmesio. Pasiekus skardį nuo jo atsiveria nuostabi panorama, audringa Baltijos jūrą.

Pasiekti vietą galima einant puikiai išpuoselėtais, tačiau natūraliai išlaikytais miško takeliais. Pasikartosime, kad tai vieta, kuri puikiai atrodo visais metų laikais. Daugelis žmonių čia ir atvyksta skirtingais metų laikais, kad galėtų pasigrožėti gamtos kismu.

Klaipėdos zoologijos sodas

Paskutiniu metu gana daug diskutuojama apie zoo sodu bei jų naudą. Deja, Kauno zoo sodas atrodo gana liūdnai, kadangi neužtenka finansavimo jam išlaikyti. Alternatyva tampa Klaipėdos zoo sodas, kuris gyvūnų auginimui bei priežiūrai skiria kiek didesnes investicijas.

Gyvūnų skaičius zoosode vis auga. Šiuo metu galima išvysti apie 150 gyvūnų rūšių. Daugelis jų yra įtraukti į Lietuvos Raudonąsias knygas, tad yra saugotini ir, deja, gamtoje juos pamatyti tenka labai retai.

Naglių rezervatas ir Pilkosios kopos

Grįžtame į Neringą. Šįkart vertos dėmesio Pilkosios kopos, kurios dažnai vadinamos Lietuvos vizitine kortele. Jos yra tarp Pervalkos bei Juodkrantės.

Vėlgi, akis dažniausiai patraukia nuostabaus grožio gamta, kuri simbolizuoja čia seniau gyvenusius žmones. Čia taip pat galite pamatyti arba bent jau įsivaizduoti kaimelius, kurie buvo užpustyti smėlio. Iš viso buvo užpustyti net 4 kaimai.

Vecekrugo kopa

Vecekrugo kopa yra pati aukščiausia kopa Kuršių Nerijoje, tad jeigu norite pasižymėti, kad buvote šiame taške – tokiu atveju būtinai kviečiame čia apsilankyti. Pasiekus kopos viršūnes Jums atsivers nuostabaus grožio panorama. Matysite ne tik žalius miškus, tačiau ir Audringą Baltijos jūrą.

Palangos botanikos parkas

Dažnai minime gamtą, tačiau šįkart dar norime pasiūlyti apsilankyti ne tik natūralios gamtos, tačiau ir žmogaus išpuoselėtose vietose.

Vertas dėmesio Palangos botanikos sodas, kur galima susipažinti su išskirtiniais augalais ne tik iš skirtingų Lietuvos kampelių, tačiau ir viso pasaulio. Tai yra vienas labiausiai tvarkomų ir prižiūrimų parkų visoje Lietuvoje.

Taip pat greta Jūsų laukia nuostabaus grožio ir eksponatų gausa galintis pasigirti Gintaro muziejus.

Lietuvos jūrų muziejus

Jeigu Jus domina jūros gyvūnai, tokiu atveju taip pat verta apsilankyti ir Delfinariume. Tai yra vieta, kur galėsite ne tik susipažinti su gyvūnų pasauliu iš arčiau, tačiau ir pasigrožėti vandens gyvūnų pasirodymais.