Molėtai – lankytinos vietos

Molėtai pakeri savo atvirukiniu įvaizdžiu, todėl ieškantiems natūralumo, mylintiems gamtą bei priskiriantiems save užkietėjusių romantikų klubui ši kryptis taps puikiausiu atostogų scenarijumi. Stebėkite žvaigždėmis nusagstytą dangų, apsilankykite unikaliose vietose, apie kurias kalba visa Lietuva, įvertinkite praeities architektūrinio paveldo žavesį ar išbandykite naujausių technologijų teikiamus privalumus turistams skirtų edukacinių veiklų metu. Jūsų laukia ne tik miesto simboliais laikomi objektai, o ir vertos dėmesio apylinkių įžymybės, todėl atrinkome įvairių, abejingų nepaliekančių stotelių besiruošiantiems pasisvečiuoti Molėtuose. 

Pirmiausiai susipažinkime su kraštą ankstesniais laikais puošusiais įspūdingais statiniais. Vienas tokių- senoviniai Radvilų rūmai. Iš pastarųjų jau nedaug kas likę, bet nepaisant to, tikrai verta savo akimis išvysti kur gyveno išrinktieji. Be to. apie šiuos rūmus papildomos informacijos suteikia archeologiniai radiniai, specialūs stendai bei gido pasakojimai. 

Stabtelėję lauke galėsite pasigerėti ilgiausio Lietuvos ežero panorama, leistis į pažintinę ekskursiją po Dubingių piliavietę

Subtilumu pasižyminti Suginčių bažnyčia, taip pat turėtų atsidurti jūsų maršrute. Medinė šventovė su neobarokinio braižo detalėmis jau gali būti priskirtina relikvijoms, todėl nepraleiskite progos prisiliesti prie šimtametės krašto istorijos. 

Dalelę praeities įkūnija Žalvarių vandens malūnas. Mūrinis statinys mena laikus, kai tokie statiniai būdavo kiekvienos gyvenvietės atributas. Viduje turistai supažindinami su malūno vekimo principu, panaudojimo galimybėmis ir gyvenamosiomis patalpomis. 

Būtinai nuvykite į Skudutiškį, kuris ypatingas vien tuo, kad šioje vietoje yra apsireiškusi Švč. Mergelė Marija. Šiam įvykiui atminti buvo pastatyta ir nedidukė koplytėlė, o prie jos išsidėstę akmenys su raižiniais byloja apie nemenką srautą atvykstančiųjų pasimelsti tokiame Dievo palaimintame taške. 

Elegancija alsuojantis Alantos dvaras šiandien siūlo pasidairyti po kraštotyros muziejaus paruoštas ekspozicijas, pavaikštinėti vaizdingame parke su harmonijos prieskonio pridedančiais vandens telkiniais. 

Nepasigailėsite pasiryžę įveikti nemenką laiptų atkarpą bandydami pasiekti aukščiausią šalyje(36 metrai) apžvalgos bokštą, pasitinkantį ties Labanoro parku. Už pastangas būsite apdovanoti fantastišku reginiu( ežerais, pušynais, kalvomis). Po šios atrakcijos apsilankykite ir pačioje girioje, kur aptinkami itin reti augalai, į dangų stiebiasi gigantiški medžiai. 

Šeimų ypač laukia” Dubingių žirgynas” turintis pakankamai platų pramogų spektrą. Jodinėjimas, mini zoologijos sodas, kuriame gyvena ožkos, elniai, alpakos, avys, triušiai, puikus restoranas išalkusiems, žaidimų aikštelės judriausiems, SPA  ir tai net ne visos paslaugos, taigi rinktis yra iš ko. 

Tikra žvejų meka pavadintume Mindūnų ežerų žvejybos muziejų. Pastarasis pristato parodą, apimančią visą žvejo gyvenimą, pradedant naudojamais įrankiais ir baigiant vaisingo darbo subtilybėmis. 

Molėtai nebūtų Molėtai be savo garsiosios observatorijos, beja vienos didžiausių pasauliniu mastu. Jei domitės kosmosu, planetų išsidėstymu, privalote bent kartą gyvenime čia pabuvoti. Išsamūs pasakojimai apie astronomijos mokslą, jo svarbą, dangaus kūnų stebėjimui naudojamą įrangą ir visatos paslaptis prikaustys dėmesį ilgam. 

Įspūdį paliks ir naktinis žvaigždžių stebėjimas, kai tamsusis paros metas atskleidžia tikrąjį šviesulių grožį.

Rekomenduojame stabtelėti Molėtų skulptūrų parke, stebinančiame medinių ir granitinių eksponatų kolekcija. Kiekviena jų kitokia, savotiškai patraukli ir įsimintina.

Šiuolaikinės kultūrinės erdvės nebėra tokios pasyvios ir nuobodžios kaip kažkada, o tuo pilnai įsitikinsite aplankę edukacinę erdvę” Molėtai Kitaip“. Pasitelkiant naujausias technologijas virtualiai apkeliausite miesta dabartyje ar nusikeliant į ankstesnius amžius, pažaisite atmintį lavinančius žaidimus, skirtus bet kurio amžiaus auditorijai. 

Pažiūrėkite video apie Molėtus!

Molėtų žemėlapis