Marijampolė: ką pamatyti?

Lietuvoje daugiausia dėmesio sulaukia didieji šalies bei kurortiniai miestai, kuriuos kiekvieną dieną aplanko šimtai turistų. Tuo tarpu mažesni Lietuvos miesteliai dažniausiai yra pamirštami. Ir blogai, kadangi jie taip pat verti Jūsų laiko ir  esame tikri, kad gana greitai pavyks užsikrėsti meilę Lietuvos miesteliams.

Vienas tokių gražų miestelių yra Marijampolė.

Jis dažniausiai minimas kaip puiki vieta gyvenimui, kaip gražus miestelis, kuriame gyvena laimingi žmonės. Tačiau išties, tai puiki vieta ir turistiniais tikslais, kadangi lankytinų vietų daug ir jos yra labai įvairios.

O ką verta pamatyti tiems, kurie yra Marijampolėje arba planuoja čia atvykti? Apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Ką pamatyti Marijampolėje?

Kubilkiemis – automobilių muziejus

Tie, kurie mėgsta techniką, būtinai turėtų apsilankyti senovinių transporto priemonių muziejuje, kur galima pamatyti unikalių modelių automobilius bei motociklus.

Kubilkiemis yra vieta, kur galima pamatyti tokias senovinio modelio transporto priemones kaip kad VAZ, GAZ ir kitos. Tai vieta, kuri tikrai patiks ne tik dideliems auto asams, tačiau ir tiems, kurie per transporto priemones nori keliauti laiku.

Papildytos realybės paroda Vytauto Didžiojo parke

Papildytos realybės paroda Vytauto Didžiojo parke sulaukia ne tik miesto svečių, tačiau ir pačių vietinių, kurie dažniausiai labai mielai lankosi parke, kuris skaičiuoja jau  150 metų.

Kai kurie šį parką vadina miesto sodu, kadangi tai jauki vieta, kur yra laukiamas kiekvienas. Parkas buvo labai mėgstamas tarpukariu, kadangi buvo laikomas pasimatymų vieta. Kiek daug gražių draugysčių čia gimė!

Kačių kiemelis

Kačių kiemelis dalinai yra susiję ir su miesto legendomis. Pasakojama, kad Marijampolės miesto įkūrėja grafienė labai mylėjo kates, todėl mieste visada buvo ir gražiai laisvėje gyveno šie garbingi gyvūnai, kurie iki šių dienų sulaukia dėmesio. jiems yra statomi nameliai, kuriamos skulptūros, pasakojamos istorijos, kad kiekvienas paglostęs katę – gaus jos malonią.

Miesto centre galite rasti tris kačių skulptūras, kurios ir perteikia šią gražią legendą. Miestiečiai taip pat pasakoja, kad reikia sugalvojus noras paglostyti visas tris kates ir tuomet Jūsų noras pavirs realybe.

Choralinė žydų sinagoga

Architektūros mylėtojams būtinai siūlome nueiti greta Choralinės žydų sinagogos, kuri pasakoja šimtus metų trukusią Marijampolės žydų istoriją.

Žinoma, dėmesį patrauks ne tik įdomūs pasakojimai, tačiau ir labai krapšti, graži sinagoga, kuri yra puošta Toro motyvais. Nuostabiai atrodo tiek pastato išorė, tiek vidus, tad būtinai apsilankykite ir pasikalbėkite su vietiniu šventiku.

Geležinkelio stotis

Marijampolė taip pat gali pasigirti ir tuo, kad jų mieste yra pati gražiausia geležinkelio stotis. Tai ne tik vieta, kuri suteikia galimybę pasiekti bet kurį kitą Lietuvos tašką, tačiau ir nuostabus architektūrinis statinys. Žinoma, akis labiausiai traukia smulkus dekoras.

Amalvos pažintinis takas

Amalvos pažintinis takas išsiskiria ne tik tuo, kad čia galima pamatyti gražius gamtos vaizdus, tačiau ir savo trumpumu.

Viso pažintinio tako ilgis siekia vos 121 metrą, tad nebus laiko ilgiems pasivaikščiojimams. Arba galite eiti pirmyn, atgal ir taip kartoti, kol galiausiai jausitės pamatę užtektinai gamtos. Čia einama pasigrožėti Amalvos pelke, kuri puikiai atrodo visais metų laikais.

Ir daug kitų vietų Marijampolėje vertos dėmesio, tad būtinai apsilankykite šiame miestelyje, kuris būdamas toks paprastas tuo pačiu yra toks ypatingas ir laukia visų, kurie nori geriau pažinti šalies regionus. Būtent juose ir slepiasi šalies grožis.