Kuršių Nerijos lankytinos vietos

Kuršių Nerija yra vienas geriausių šalies regionų, kuris kiekvienais metais sulaukia tūkstančių turistų. Tiesa, ne tik iš Lietuvos, tačiau ir kitų Europos šalių. Tai bene geriausiai įrodo, kad mūsų gamta yra pasakiško grožio, tad turite ją puoselėti ir tuo pačiu kuo labiau ja domėtis.

Minėdami gamtą tikrai nesakome, kad Kuršių nerijoje dėmesio verta yra tik ji. Tikrai ne. Nuostabiausių vietų yra labai daug, tačiau jų apsuptyje dėmesio verti ir žmonių sukurti lankytini objektai. Galiausiai, daugelis lankytinų gamtos vietų ir yra sukurtos žmonių, kad lankymas būtų patogesnis ir paprastesnis.

O kur užsukti ir  pamatyti, kai esate Kuršių Nerijoje? Kuršių Nerijos lankytinų vietų gidas – apačioje.

Kuršių Nerijos lankytinos vietos

Gintaro įlanka

Nuostabus grožio Gintaro įlanką galite pamatyti Juokrantėje, tad jeigu čia esate  – pasigrožėkite ir vienu nuostabiausių šio regiono kūrinėliu. Tai yra maža įlankėlė, kurią galite rasti Šiaurinėje Juodkrantės dalyje.

1855-ais metais žvejybos metu šioje įlankoje buvo galima rasti ir buvo randama gintaro, kuris vadinamas lietuvių auksu. Būtent tai šiai vietai ir suteikia Gintaro įlankos pavadinimą.

Įdomu tai, kad gintaro buvo tiek daug, kad tiek vietiniai gyventojai, tiek žmonės iš kitų miestų vyko čia jo kasti. Žinoma, vėliau perpardavinėjo arba keitė į maistą bei kitus gyvenimui reikalingus daiktus.

Akmens skulptūrų parkas Juodkrantėje

Akmens skulptūrų parkas labiausiai traukia tuos, kurie myli meną, kadangi nestandartinio tipo parkas dvelkia modernizmu. Jis buvo pastatas dar 1955-ais metais, tačiau kolekcija nuolatos pildoma ir šiomis dienomis.

2400 metrų ilgo krantinė Juodkrantėje buvo pradėta statyti tais pačiais metais. Visos ekspozicijos pavadinimas yra “Žemė ir vanduo”. O tai labai simboliškai perteikia vaizdus, kurie yra Juodkrantėje. Čia galima rasti ne tik lietuvių menininkų darbus, tačiau ir skulptorių iš kitų pasaulio šalių šedevrus. Patikėkite, pasivaikščiojimas šia nuostabia pakrante vertas Jūsų laiko.

Raganų kalnas

Juodkrantė taip pat labai puikiai žinoma ir dėl raganų kalno, kuriame gyvena daug įvairiausių raganėlių. Dauguma jų yra kurtos iš medžio, tačiau vis atgaivinamoje kolekcijoje pasirodo ir unikalesni, retesnės medžiagos gaminiai.

Raganos kalnas tai yra 42 metrų aukšto kopa, kuri paversta menine galerija po atviru dangumi. Šimtametės pušys saugo meninius objektus, padeda išvengti jiems lietaus bei kitų kritulių, o vasaromis kalne aktyviai lankosi turistai, kurie džiaugiasi šia unikalia kolekcija.

Skulptūra V. Kernagiui atminti

Kernagio asmenybė buvo labai ryški Lietuvoje, tad nieko keisto, kad Nidoje taip pat galite pamatyti skulptūrą, kuri yra skirta šiam žmogui atminti.

Daugelis juokauja, kad skulptūra yra tokia paprasta, kaip ir ši asmenybė. Žmogus paprasčiausiai sėdi su gitara rankoje ir dainuoja poezijos ištraukas. Toks buvo ir V. Kernagis, kuriam kiekvienas Lietuvos lenkia galvą.

Sakoma, kad būti Nidoje ir nenusifotografuoti su šia skulptūra yra nuodėmė.

Švyturys ant Urbo kalno Nidoje

Nidos švyturys ne tik puošia, tačiau ir atlieka labai svarbią funkciją, kadangi jis padeda laivams Kuršių nerijoje matyti – kur yra krantas. Jis nuo Baltijos jūros yra nutolęs per 900 metrų, pastatytas ant Urbo kalno. Šio švyturio signalas yra matomas net už 22 jūrmylių.

Parnidžio kopa

Jeigu esate Nidoje, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti ir ant Parnidžio kopos viršūnės nuo kurios atsiveria nuostabaus grožio panorama. Kopa yra apie 52 metrus virš jūros lygio, tad kaip Lietuvoje – tai gan aukštai. Tiesa, anksčiau ji buvo net 17 metrų aukštinės, tačiau vėjas žemino jos aukštį.

Pasiekus kopos viršūnę galite pasigrožėti panorama, kadangi įrengta patogi aikštelė. Taip pat dėmesio vertas ir saulės laikrodis, kuris Jums leis matyti, suskaičiuoti – kiek dabar yra valandų.