Kupiškis – lankytinos vietos

Kupiškis yra vienas tų labai gražių miestelių, kuris būdamas gana paprastas tuo pačiu yra ir labai ypatingas. Jis tikrai traukia vis daugiau žmonių, kurie ieško Lietuvos miestelio labai smagioms išeiginėms, kurios padeda gerai praleisti laiką ir tuo pačiu džiaugtis, kad pavyko atrasti tokią unikalią vietą mūsų gražioje šalyje. Ir vienas jų yra Kupiškis, kuris tikrai turi ką parodyti ir kuo nudžiuginti.

Jūsų dėmesiui aptarsime pačias pagrindines vietas, kurios dažniausiai įvardijamos kaip Kupiškio lankytini objektai. Tai nereiškia, kad tik jais gali pasigirti šis gražus miestelis. Galimybių tikrai labai daug, tačiau pati pradžia – nuo pačių svarbiausių.

Muziejai

Kupiškyje galima rasti net kelis muziejus, kurie skiriasi savo tematika, tad kiekvienas ras tokias pramogas, kokios jam labiausiai įdomios. Žinoma, jeigu norite geriau pažinti Kupiškį – tokiu atveju naudinga aplankyti visus muziejus.

  • Kupiškio etnografijos muziejus
  • Adomo Petrausko muziejus
  • Profesoriaus P.Matulionio namas muziejus
  • Akademiko Juozo Matulio muziejus

Kupiškio marios

Bene daugiausia dėmesio Kupiškyje sulaukia marios. Paprasčiausiai šiltuoju metų laiku daugelis mūsų kiekvieną dieną noriai leidžia prie vandens telkinių, kadangi tai puikus būdas smagiai pailsėti bei atsipalaiduoti. Netoli marių taip pat rasite kavinukę, kur galima labai skaniai pavalgyti bei išgerti kavos, tad jeigu norite pamiršti visus rūpesčius ir paprasčiausiai smagiai praleisti laiką – tokiu atveju Kupiškio marios yra puiki vieta.

Kupiškio etnografijos muziejus

Daugiau dėmesio norime skirti šiam muziejui, kuris buvo įkurtas net 1823-ais metais. Būtent tai, kad jis veikia taip seniai – suteikia jam ir papildomo žavesio. Čia galite rasti labai platų skirtingų eksponatų pasirinkimą, kuris prasideda tautodailės gaminiais ir tęsiasi link istorinių eksponatų. Parodų salėje nuolatos atnaujinamos parodos, kad  net ir Kupiškyje galima pamatyti daug pačių įvairiausių parodų, kurios atsivežtos ne tik iš Lietuvos, tačiau ir užsienio.

Uošvės liežuvis

Dar vienas unikalus kampelis, kuris paskatins jus geriau pažinti Kupiškį yra Uošvės liežuvis. Tiesa, jie ne pačiame Kupiškyje, o visai netoli jo. Čia rasite Lėvens tvenkinį ir tuo pačiu Akštutėnų poilsiavietę, kuri dėl savo neįprastos formos labai dažnai vadinama Uošvės liežuviu. Kiekvienais metais čia vyksta įvairus vandens renginiai, dažniausiai – regatos. Šis renginys sukviečia svečius iš visos Lietuvos.

Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia

 Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia yra tikra milžinė ir dažniausiai jos dydis labiausiai paskatina gėrėtis unikaliu architektūriniu statiniu. Raudonų plytų bažnyčia išties atrodo labai įspūdingai, kadangi yra puošnaus neogotikinio stiliaus.

Generolo Jono Černiaus aikštė

Generolo Jono Černiaus aikštės viduryje yra skulptūra, kuri įvardijama kaip lankytinas objektas. Pati aikštė – laisva, puikiai tinka pasivaikščiojimui, poilsiui.

Palėvenės Šv. Dominyko bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblis

Palėvenės Šv. Dominyko bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblis yra vienas gražiausių sakralinės architektūros pavyzdžių. Iki šiol autentiškai išlikęs baroko stiliaus ansamblis žavi savo grožiu bei didybe. Datuojama, kad vienuolynas stūkso jau nuo XVII amžiaus, tad ir nuostabieji altoriai, sakyklos bei ložės skaičiuoja ne vieną šimtą metų. Tai pastatui suteikia dar daugiau autentiškos bei išskirtinumo.

Terpeikių ąžuolas

Terpeikių ąžuolas auga Terpeikių kaime. Jame galite pamatyti labai didelį ąžuolą, kurio skersmuo siekia net du metrus. Ir nors tai nėra pats didžiausias arba seniausias augalas, tačiau jo didybė tikrai sukelia jaudulį ir paskatina čia apsilankyti dar kartą.

Kupiškis – toks paprastas ir tuo pačiu toks unikalus. Atraskite žavesį šiame paprastame miestelyje.

Kupiškio žemėlapis