Klaipėda – lankytinos vietos

Klaipėda lankytinos vietos Klaipėdoje – vienas patraukliausių miestų Lietuvoje, kuris kiekvienais metais sulaukia šimtų tūkstančių turistų. Tiesa, ne tik lietuvių, tačiau ir užsienio svečių, kurie taip pat mielai žavisi Klaipėdos senamiesčiu. Akivaizdu, kad Klaipėda turi kur kas daugiau ne tik jūra, tad siūlome susipažinti su lankytinais objektais, kurie galbūt padės paprasčiau suprasti šio nuostabaus miesto grožį ir galbūt ateityje jame ne tik lankytis, tačiau net ir apsigyventi.

Skulptūra “Juodasis vaiduoklis”

Turbūt kiekvienas klaipėdietis puikiai žino legendą apie Juodąjį vaiduoklį. Tačiau sužinoti kviečiame ir miesto svečius. Geriausias būdas – aplankius skulptūrą. Iš vandens iškylantis mistinis personažas yra apie 2,5 metrų aukščio, tad tikrai – nėra mažas, tačiau kadangi lipa į krantą, tad bus prie jūsų kojų. Ši skulptūra – geriausias Klaipėdas simbolis, tad siūlome jį aplankyti.

Danės krantinė – Meridianas

Nors Juodasis vaiduoklis yra kartais pavadinamas miesto žvaigžde, tačiau tikrasis Klaipėdos simbolis yra laivas Meridianas, kurį ištisus metus galima matyti miesto pakrantėje. Šiuo metu burlaivyje veikia restoranas, kuris kviečia visus, kurie nori skaniai papietauti gal kiek neįprastoje vietoje. Unikalumas žavi ir šiuo atveju pietūs tokioje vietoje išties kažkas unikalaus.

Klaipėdos dramos teatras

Klaipėdos dramos teatras kviečia ne tik tuos, kurie nori išgirsti ir pamatyti pačius gražiausias pasaulio spektaklius, tačiau taip pat ir pasigrožėti architektūriniu kūriniu. Nuostabiai atrodantis miesto teatras, kaip datuojama, savo funkciją jau atliko nuo XVII amžiaus ir nors keitėsi pati teatro išvaizda, tačiau vien tai, kad ši meno šaka jau taip ilgai džiugina klaipėdiečius – suteikia tam savotiško žavesio.

Molas – uosto vartai

Klaipėdos vartus – jūros uostą sudaro šiaurinis ir pietiniai molai. Tai unikali vieta, kurioje galima pasivaikščioti. Abiejų molų ilgis siekia kiek daugiau nei 1 km. Jeigu ieškote vietos nuo kurios galima būtų išlydėti laivus arba paprasčiausiai stebėti besileidžiančią saulę – tokiu atveju molas tam tampa pačia tinkamiausia vieta. Žinoma, nepamirškite, kad esant betono bloko nėra saugu, siūloma laikytis visų reikalingų taisyklių.

Klaipėdos senamiesčio senoji architektūra – fejerverkas

Klaipėdos senamiesčio senoji architektūra – fejerverkas labai dažnai įvardijama kaip miesto modernėjimo simbolis, kuris perteikia Klaipėdos augimą. Kodėl? Kadangi būtent fejerverko principu statomi pastatai rodo, kad žmonės jau yra susipažinę su namų kūrimo technologijomis ir ieško ne tik greito, tačiau ir tvirto bei ilgaamžio sprendimo. Vienoje senamiesčio gatvėje galima rasti nemažai pastatų, kurie kuriami būtent šiuo stiliumi.

Klaipėdos miesto rotušė

Kaip ir daugelyje kitų miestų, taip ir Klaipėdoje rotušei skiriama nemažai dėmesio. Paprasčiausiai – anksčiau tai buvo viena svarbiausių vietų mieste, o šiuo metu tai dažnai pasirenkama susitikimų vieta. Neoklasicizmo stiliaus pastatas buvo kurtas dar XVIII amžiuje.

Pasukamas tiltelis

Pasukamas tiltelis buvo statytas dar 1855 metais, tačiau savo funkcijomis džiugina ir šiuo metu. Tiltelis suteikia galimybė laivams pasiekti pakrantę, tad pasižiūrėkite, ar Jūsų ėjimo metu jis neplanuoja pakeisti savo pozicijomis. Žinoma, to nenutiks, kadangi pats tiltelis gana trumpas, tad lengvai matysite jo stabilumą. Tačiau savotiškai jis labai žavingas dažnai pasirenkamas kaip fotografavimosi vieta.

Teatro aikštė

Teatro aikštė gali būti drąsiai vadinama Klaipėdos miesto širdimi, kadangi ji ne tik labai graži ir ją supa skoningi pastatai, tačiau tuo pačiu čia galima rasti labai daug pramogų, kuriomis aktyviai galite užsiimti ištisus metus. Juk Klaipėda gyva ir žiemą, tad kiekvienas ras čia ką veikti.

Lankytis Klaipėdoje verta dėl daugelio priežasčių. Tiek dėl lankytinų objektų gausos, tik dėl pačių įvairiausių pramogų. Kiekvienas ras čia ką veikti, tad siūlome lankytis kiekvienais metais ir stebėti uostamiesčio progresą.

Pažiūrėkite Klaipėdos video!

Klaipėdos žemėlapis