Kėdainiai – lankytinos vietos

Kėdainiai – vienas gražiausių Lietuvos miestų. Tuo pačiu – tai vienas seniausių miestų Lietuvoje, tad tai jam suteikia savotiško unikalumo bei žavesio. Nuostabus senamiestis dažniausiai nepalieka abejingų, papildomas grožis – nuostabi gamta, parkai, kurie laukia ne tik miesto gyventojų, tačiau ir svečių, kurie atradę Kėdainių grožį jį pradeda lankyti reguliariai.

Klaidinga nuomonė, kad tokiuose mažuose miesteliuose kaip Kėdainiai nėra lankytinų vietų. Jų yra ir tikrai labai daug. Supažindinsime su pačiomis pagrindinės, kurios nustebins. Net ir mažesni Lietuvos miestai tikrai turi savo veidą.

Kėdainių senamiestis

Daugelis buvęs Kėdainiuose patvirtina, kad būtent senamiestis yra pati gražiausia šio miesto vieta ir būtent jame reikia praleisti daugiausia laiko, gražiai pasivaikščioti ir tuo pačiu paskanauti ledų iš vietinės ledainės. Senamiestis gali pasigirti ir labai turtinga miesto istorija, tad siūlome plačiau pasidomėti, tuomet ir pasivaikščiojimas bus įdomesnis. Čia galima rasti labai skirtingų tautų gyvenimo pėdsakus, taip pat, pamatyti žymių karų žymėjimo vietas, kurios leis Jums keliauti laiko.

Didžioji Kėdainių gatvė

Šis miestelis gali pasigirti tuo, kad jame yra beveik 30 istorinių gatvių, kuris simbolizuoja tam tikrus gyvenimo periodus. Tų gatvių gausa dažniausiai ir sužavi. Šiame miestelyje gatvės buvo pradėtos tiesti jau XVII amžiaus pradžioje, tad gatvių tiesimo patirtis – ilgaamžį. Būtinai apsilankykite Didžiojoje gatvėje, kurios šiuo metu yra pritaikyta pėstiesiems. Čia rasite ir kavinukių, kur gali skaniai išgerti kavos.

Rotušė ir didžiosios Rinkos aikštė

Kaip ir visuose kituose miestuose, taip ir Kėdainiuose Rotušė yra pats svarbiausias miesto centras. Rotušės aikštė buvo suformuota dar XVI amžiuje, tad skaičiuoja ne vieną dešimtį metų. Anksčiau šioje vietoje buvo pati svarbiausia miesto turgavietė, šiuo metu – poilsiui skirta vieta, kuri žiemą virsta nuostabia Kalėdine aikšte. Čia pamatysite Rotušę, netoli yra Stiklių namai, Burmistro Kėdainių turgavietė, taip pat, Evangelikų reformatų bažnyčia.

Kėdainių Šviesioji gimnazija

Galbūt kiek keistas pasiūlymas aplankyti mokyklą, tačiau tai – ne švietimo, tačiau istoriniais tikslais. Ją sukūrė garsus reformatas Kristupas Radvila. Šis pastatas puikiai atspindi nuostabiojo renesanso dvasią. Pastate yra vidinis kiemelis, kurį puošia milžiniškas kupolas. Kai kurie teigia, kad jis atrodo kaip Vilniaus Universiteto kiemelis.

Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Evangelikų reformatų bažnyčia

Norint suprasti miestelio gyvenimo tempą dažniausiai būtina aplankyti ir bažnyčias, kadangi būtent jose formuojasi žmonių pasaulėžiūra. Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Evangelikų reformatų bažnyčioje galite pamatyti Kėdainių krašto muziejaus filialą. Bažnyčioje taip pat buvo restauruota kapavietė, čia galima pamatyti net 6 žymius paminklus reprezentuojančius LDK didikus: kunigaikščių Kristupo Perkūno (1547–1603), Jonušo (1612–1655), Mikalojaus (1610–1611), Jurgio (1616–1617), Stepono (1624–1624) ir Elžbietos (1622–1626) Radvilų sarkofagai. Bažnyčioje taip pat rengiamos įvairios parodos.

Knypavos Rinkos aikštė

Dar viena aikštė, kuriai pavadinimą davė vokiečių pirkliai. Ji, kaip ir visas Kėdainių miesto centras, buvo suformuota XVII amžiuje. Manoma, kad būtent čia buvo perkami ir parduodami arkliai.

Miesto parkas

Galiausiai, jeigu jau esate Kėdainiuose, tokiu atveju siūlome pasigrožėti ir nuostabiu miesto parku, kuris žavi savo augmenija. Nuostabiai atrodo buvusio dvaro liekanos, sodyba, taip pat, minaretas. Čia galite rasti labai daug įvairių paminklų, taip pat, suoliukų, kur daugelis labai maloniai leidžia laiką, ilsisi. Nuostabu, koks gražus yra šis parkas.

Būdamas toks paprastas, šis miestas tuo pačiu yra toks gražus bei ypatingas. Kiekvienas ras čia ką veikti ir tuo pačiu kartą apsilankęs galbūt net nuspręs apsigyventi. Juk taip gera rasti namus ir galbūt Jūsų namais taps Kėdainiai?

Pažiūrėkite šį video iš Kėdainių!

Kėdainių žemėlapis