Karklė – lankytinos vietos

Kadaisę buvęs mažas žvejų kaimelis, šiandien šis taškas poilsiautojus vilioja kurortine išvaizda, bet tuo pačiu ir dideliu privalumu tampančia ramybe, nebūdinga didesniems pajūrio miestams. Karklėje dažnai stabteli ilgesnius maršrutus besirenkantys turistai, mat gyvenvietė garsėja etnografiniu savitumu, unikaliomis kultūrinėmis vertybėmis bei gamtos paminklais, kurių grožis įspūdį palieka net visko mačiusiems keliautojams iš viso pasaulio. Be to, prie Karklės išpopuliarėjimo nemenkai prisidėjo ir kasmetinis muzikos festivalis, suburiantis tūkstančius melomanų. Naujai atrandantiems vakarų Lietuvos perliuką Karklę, siūlome neaplenkti kelių svarbių objektų. 

Ko gero, ryškiausia įžymybe Karklėje galėtume laikyti analogų neturintį darinį- Olando kepurę. Skardis siekia net 24 metrus, o jo amžius skaičiuojamas tūkstančiais metų. Atvykę pasižiūrėti išraiškingosios kopos, gali pasinaudoti puikia proga pasigerėti jūros panorama iš specialiai įrengtos apžvalgų aikštelės. 

Reginys bus vertas milijono, todėl privalo tapti vienu iš jūsų išvykos tikslu. Tuo pačiu pavaikštinėkite po dekoratyviniais medžiais apsodintą parką, nuo kurio prasidės antroji ekskursijos dalis- pažintinis” Litorina” takas. 

Olando kepurės draustinio dalimi esantis takas, pribloškia savo vešlia miškų struktūra, akimirkai leidžiančia pasijausti lyg klaidžiotumėte tikrose džiunglėse. Pakeliui sutiksite daug įstabių atributų, kaip antai upokšniai, ilgaamžiai ąžuolai, akis džiuginanti augalijos įvairovė ar retesnės paukščių rūšys. 

Turininga, malonius netikėtumus žadanti popietė nusimato Pajūrio regioninio parko svečiams. Tai didžiulė teritorija, nešykštinti stulbinančių reginių. Pamatykite grakščiai pievose typenančias gerves, šuoliuojančias stirnas ar girių karalius briedžius. Krantinėse šiltuoju metų laiku galima stebėti ruonius, gagas ar narus. 

Dar viena parko ypatybė- kelių rūšių augalai, augantys tik Baltijos regione. 

Ir mažiems ir dideliems neabejotinai patiks vieninteliame tokiame šalyje gyvūnų muziejuje” Gamtos perlas“. Tarp itin egzotiškų eksponatų yra dramblio, žirafos, zebro, raganosio, krokodilo iškamšų. Apžiūrėjus nemenką ekspoziciją, vertėtų užsukti į restoraną, tikriems gurmanams pasiūlysiantį gardžių žvėrienos patiekalų. 

Grįžkime atgal į gamtą, nes liko neaptarti įspūdingiausi Karklės vandens telkiniai. Vienas tokių- ledyninės kilmės ežeras Plazė. Pastarasis vertinamas ne tik dėl ilgo gyvavimo, bet ir čia pailsėti sustojančių sparnuočių gausos. Gulbės, antys, klykuoliai, tik maža dalis to, ką jums paruošusi ši vieta. Beja, patogiausia paukščius stebėti pasilipėjus į tam skirtą bokštelį.

Iškylai gamtoje ar tiesiog ramiam pasibuvimui vaizdingoje aplinkoje pasitarnaus didysis Kalotės ežeras

Raginame pasidomėti palyginti nauja lankytina stotele- Karklės elnynu. Laisvai besiganantys elniai nėra vienintelės teritorijos žvaigždės, mat paėjus kiek tolėliau matomi ir stumbrų, vilkų, stručių aptvarai. 

Ieškantiems aktyvesnių laisvalaikio praleidimo būdų, Karklė taip pat turės ką pasiūlyti. Mylintiems žirgus patiks Horsemarket jojimo paslaugų centre, kur pajodinėsite su geriausiais žirgyno ristūnais. 

Taip pat išbandykite pasiskraidymą su parasparniais, golfą, dviračių žygius, apverstą namą. 

Karklės turizmo centre būsite pakviesti žvilgtelėti į tokias ekspozicijas, kaip gintaro gaudymo, žvejybos, gyvūnų buveinių, kopų susidarymo bei kitus informatyvius stendus, pasižiūrėti filmuotą medžiagą, pasakojančią Karklės kaimo praeitį, svarbius istorinius momentus. 

Nenuobodžiausite ir pačioje Karklėje, kurioje tebestukso senovinės sodybos, esti autentiškų kapinių su relikviniais paminklais. Tai tarsi muziejus po atviru dangumi!

Kaip jau minėjome pasakojimo pradžioje, Karklė jau nebeįsivaizduojama be tradicija tapusio” Karklė- live music beach” festivalio. Gyva muzika, paplūdimys, šimtai šypsenų- tai, ką turėtų patirti kiekvienas.  

Karklės žemėlapis