Ką veikti Nidoje?

Nida labai dažnai vadinama Lietuvos perlu. Išties, mūsų šalyje karaliauja sausuma, turime gana mažą pakrantę prie vandens telkinių, tad kiekvienas kurortinis miestelis sulaukia daugiau dėmesio ir tuo pačiu yra labai vertinamas.

Taiga, verta dėmesio skirti ir Nidai. Nors kai kurie teigia, kad tai gana nuobodus regionas, kuris neturi ko pasiūlyti, tačiau mes su tuo nesutiktume.

Nida tikrai turi daug įvairiausių lankytinų objektų. Taip, tai miestelis, kuris yra skirtas tiems, kurie nori gyventi ramiau, atostogauti lėčiau, įkvėpti tyro oro. Tačiau ir aktyvesnio laisvalaikio mylėtojai ras, ką veikti Nidoje.

Kelias idėjas aptarsime čia. Taigi – ką veikti ir ką pamatyti Nidoje.

Ką veikti Nidoje

Panorama – atima žadą

Svarbiausia yra tai, kad kalbant apie Nidą nėra būtina išskirtini konkrečius taškus, kadangi pats miestelis yra tarsi mini muziejus, kuriuo vaikštant galite aikčioti nuo jo paprastumo bei jaukumo.

Taiga, siūlome rytą pradėti su kavos puodeliu rankoje žvelgiant marias kai kyla saulė, vaizdas tikrai atima žadą. Daugelis teigia, kad jeigu galima įsivaizduoti patį romantiškiausią vaizdą, tai būtent šis ir būtų, kadangi sustabdžius akimirka galima pasijausti kaip pačiame gražiausiame romantiniame filme.

Vietinių maitinimo įstaigų pasiūla

Nors Nida nėra didelė, tačiau maitinimo vietų čia tikrai gana daug. Dažniausiai ir aktyviausiai yra perkami žuvies gaminiai, kadangi visos Lietuvos gyventojai girdi pasakojimus apie nuostabaus skonio rūkytus karšius, kurie patinka net ir tiems, kurie niekada nevalgo žuvies.

Žinoma, yra ne viena kepyklėlė, kur taip pat galite pasigardžiuoti skaniais užkandžiais, bandelėmis, kurios Jūsų rytinei kavai suteiks dar daugiau nuotaikingų emocijų.

“Benai, plaukiam į Nidą”

Žinoma, jeigu jau esate Nidoje, tokiu atveju būtinai turite nusifotografuoti prie skulptūros skirtos V. Kernagiui. Galbūt jaunesnė karto jo nežino, tačiau vyresnieji jaučia didelę pagarbą šiam aktoriui, dainų autoriui bei atlikėjui, kuris taip pat laikomas dainuojamos poezijos pradininku Lietuvoje.

Vabzdys gintaro akmenėlyje

Kazimiero ir Virginijos Mizgirių gintaro galerijoje-muziejuje galima pasigrožėti gintaro eksponatais. Ar tai verta Jūsų laiko? Taip, pirmiausia todėl, kad gintaras apskritai yra lietuvių auksas, tad domėtis apie jį plačiau – verta.

O ypač todėl naudinga užsukti į  šį muziejų, kadangi čia galima matyti vabzdį, kuris yra įkalintas gintare. Nors nepavyksta tiksliai nustatyti jo amžiaus, tačiau datuojama tikrai seniai. Taip pat čia galite plačiau susipažinti su gintaro rūšimis bei įsigyti atminimui gabaliuką.

Pasivaikščiojimas gamtos kampeliais

Jeigu jau esate Nidoje, tokiu atveju turite suprasti, kad vaikščiojimas bus pati pagrindinė Jūsų keliavimo priemonė. Ir gerai, kadangi aktyvus laisvalaikis gamtoje visada naudingas žmogui. Taiga, ką verta pamatyti?

Labiausiai akis traukia Parnidžio pažintinis takas, kuris leis Jums ne tik aktyviai pajudėti, tačiau taip pat ir pasigrožėti gamta.

Akis bei uoslę labai traukia kalnapušė aplinka, kuris ne tik puikiai atrodo, tačiau ir atpalaiduoja. Svarbiausia yra neskubėti, eiti lėtai, kvėpuoti giliai…

Parnidžio kopos laikrodis

Taip pat būtinai reikia apsilankyti ir patį svarbiausią Nidos simbolį. Kad tai yra? Saulės laikrodis, kuris be jokios elektros energijos gali Jums pasiūlyti – kiek dabar yra valandų.

Energija gaunama ir saulės, kuri gana tiksliai pasako – koks laikas. Pasiekti laikrodį galima einant patogiais takais, kopų viršūnėmis. Žinoma, vėlgi, labiausiai akis traukia puiki parama. Nepamirškite, kad gamta labai puoselėjama bei saugoma, tad rūpinkitės ja ir Jūs.

Lauko treniruokliai

Jeigu jau aktyviai prasivaikščiojote – tokiu atveju siūlome nesumažinti fizinio aktyvumo ir taip pat pasinaudoti lauko treniruokliais, kurie jums padės dar geriau jaustis.

Ne veltui į Nidą dažniausiai atvykstama įkvėpti naujos gyvybės, geriau pasijausti, taip pat, susigrąžinti sveikatą. Kuo daugiau gerų emocijų, kuo daugiau fizinio aktyvumo ir skanios žuvies – tuo žmogus bus laimingesnis ir sveikesnis.

Tokia ta Nida… Ji yra gydanti.