Ką pamatyti Panevėžyje?

Lietuvių aktyviausi lankomi yra šalies kurortai, gražiausi gamtos kampeliai, kadangi tai yra vietos, kurios turi ką parodyti ir kuo nustebinti. Tikrai taip, tačiau siūlome nepamiršit ir kitų miestų, kurie savo grožiu nenusileidžia gražiausiems šalies kurortams.

Pavyzdžiui, dėmesio vertas Panevėžys, kuris yra apipintas įvairiausiais mitais. Kai kurie net teigia, kad šiame mieste nėra vietų vertų dėmesio.

Tačiau, ar tikrai?

Bandysime tai paneigti aptarę svarbiausius taškus, kurie domina ne tik miesto gyventojus, tačiau ir svečius. Taigi, kokias lankytinas vietas Panevėžyje verta pamatyti?

Ką pamatyti Panevėžyje?

Mašinų turgus

Ar vertos dėmesio tos vietos, kuriose galima pirkti? Taip, tačiau šįkart  mes ne apie prekybos centrus, tačiau mašinų turgų, kuriame apstu sendaikčių.

Panevėžio sendaikčių turgus  – tai vieta, kur žmonės randa daiktus, kurie gali būti panaudojami antrą kartą. Svarbiausia, kad tie daiktai Jums kainuos vos kelis eurus, o ir įsigijus galėsite jaustis kur kas ekologiškesnis.

Mašinų turgus laukia Jūsų savaitgaliais, tad jeigu esate Panevėžyje – būtinai turite užsukti į šį lobių kraštą.

Senvagė

Žinoma, dėmesio verta ir senvagė. Tai, galima sakyti, yra pati svarbiausia miesto vieta, kadangi lyg ir centras tačiau tuo pačiu jaukus gamtos kampelis, kuriame kiekvienas gali pasivaikščioti. Nors vandens telkinys stovi, tačiau pavyksta išvengti nemalonaus kvapo, kurį sutvarko vandens įrenginiai.

Taip pat vandens telkinyje yra fontanai, kurie veikia šiltuoju metų laiku.

Vieta gana paprasta, tačiau tikrai verta dėmesio ir pasivaikščiojimas joje – bus smagus. Tikrai verta apsilankyti visais metų laikais, kadangi žiemomis vandens telkinys užšalo, tad ant jo galima čiuožti. Puiku? Daugeliui net ir labai.

Raktų medis

Birutės gatvėje Jūsų laukia raktų medis. Kaip ir išduoda pavadinimas – medis yra apipintas raktais, kurie dažniausiai simbolizuoja meilę.

Kodėl?

Kadangi šiuo metu būtent vestuvininkai dažniausiai puošia medžio kamieną. Pasakojama, kad kasinėjimų metu netoli medžio buvo rasta 70 raktų. Jie buvo prikabinti ir ilgainiui tai tapo gana gražia tradicija, kuri iki šiol gaji ir prie kurios prisideda ne tik miestelio gyventojai, tačiau ir svečiai.

Būtinai palaikykite šią gražią akciją ir jeigu norite kabinti raktą pats – tokiu atveju laikykitės nerašytų taisyklių, tai daryti atsakingai ir nesugadinant kitų raktų.

Skaistakalnio parkas

Panevėžyje Jūsų laukia ne tik kultūros objektai, tačiau taip pat ir gamtos, tad siūlome apsilankyti Skaistakalnio parke. Tai yra pagrindinis miestelio arkas, tad jame rasite ne tik daug vietų, kur galima pasiilsėti po dienos darbų, tačiau taip pat ir smagiai pasivaikščiosite.

Miesto gyventojų jis tikrai labai mylimas ir lankomas, taip pat, prižiūrimas, tad atsakingai ir jūs elkitės parke, jokiu būdu nešiukšlinkite.

Kultūros ir poilsio parkas

Kuo daugiau parkų – tuo geriau ir su tuo sutiktų daugelis. Štai todėl siūlome apsilankyti ir kultūros bei poilsio parke, kuris pritaikytas aktyvesnio gyvenimo mylėtojams. Tai puiki vieta ne tik pabėgioti, tačiau taip pat ir pavedžioti šuniuką arba pasivažinėti su dviračiu.

Kultūros ir poilsio parkelis turi labai gražiai apšviestą tiltą, tad siūlome čia apsilankyti tuomet, kai jau bus tamsu.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka

Sakysite, koks tikslas lankyti bibliotekoje, kai neturite nario kortelės ir neplanuojate imti knygų? Ogi tas, kad tai išties labai gera ir labai moderni biblioteka, kuri parodys, kaip inovatyviai gali atrodytų knygų namai.

Tai labai šviesi ir jauki biblioteka, kurioje Jūsų lauks knygų lobynai. Galiausiai, skaityti galima ne tik išsinešant knygas, tačiau ir vietoje. Tokių vietų skaitymui yra labai daug.

Juozo Miltinio dramos teatras

Galiausiai, dėmesio vertas ir teatras. Tiesa ne tam, kad pavyktų pasigrožėti pastatu, tačiau tam, kad atvyktumėte pamatyti pačius įspūdingiausius spektaklius. Renginių daug, jie labai įvairūs, tad būtinai turite užsukti.