Ką pamatyti aplink Šiaulius?

Pakruojo dvaras

Šiauliai yra ne tik geležinės lapės, tačiau ir daugelio kitų objektų miestas, kuris džiugina draugiškais žmonėmis, gražia gamta ir tuo pačiu kultūrinių objektų gausa. Kol visiems Šiauliai yra mažas miestelis tuo tarpu kitiems tai yra didelis miestas, kuris tikra turi ką pasiūlyti.

O susipažinti su juo siūlome ne internetu, ne skaitant straipsnius, tačiau patiems atvykus ir pasisveikinus.

Trumpai aptarsime labiausiai dėmesio vertas vietas Šiauliuose. Tikime, kad atvykus jas būtinai aplankysite. Taigi, ką pamatyti aplink Šiaulius?

Mini ZOO Dargaičių kaime Šiaulių rajone

Jeigu keliaujate su vaikais – tokiu atveju labai siūlome apsilankyti mini zoo, kadangi būtent mažieji labai džiaugiasi, kai galima ne tik pasigrožėti, tačiau ir paglostyti gyvūnus. Dažniausiai mažesnių sodų savininkai suteikia galimybę su tam tikrais gyvūnais pasisveikinti rankos prilietimu, tad labai tai Jums siūlome.

Čia taip pat galite išgerti kavos, suvalgyti skanius sumuštinius ir labai nuostabiai praleisti laiką.

Šiaulių universiteto botanikos sodas

Tiems, kurie myli gamtą, taip pat dėmesio vertas ir botanikos sodas, kuris yra atviras visus metus. Čia galima pasigrožėti pačiais įdomiausiai augalais, kurie auga tikrai ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.

Augalų tyrimo bazė buvo skirtas ir atidaryta dar 1961-ais metais, tad skaičiuoja ne vienerius metus ir džiugina objektais, kuriuos išvysti šiuo metu gali kiekvienas norintis.

Akmenų rūžos pažintinis takas

Tiems, kurie myli gamtą, taip pat puikiai tiks ir pažintinis takas, kuris laukia lankytojų visais metų laikais. Takas nuostabiai atrodo ir turistus traukia ne tik gamtine, tačiau taip pat ir menine prasme. Čia galite pamatyti ne tik augalus, tačiau ir žinomiausių Lietuvos skulptorių kurtas skulptūras, kurios simbolizuoja skirtingus dalykus.

Takas yra prižiūrimas, tad visada atrodo tvarkingai ir laukia visų, kurie nori juo praeiti.

Apžvalgos bokštas Ventos regioniniame parke

Lietuvoje apžvalgos bokštai yra labai populiarūs, tad nieko miesto, kad daugelis užsibrėžia tikslą jų aplankyti kuo daugiau.

Dėmesio vertas ir Ventoje esantis bokštas, kurios aukštis siekia 15 metrų. Nėra labai didelis, tačiau to puikiai užtenka, kad atsivėrusi panorama atimtų žadą ir paskatintų dar labiau pamilti nuostabią Lietuvos gamtą.

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Gamtos mylėtojai taip pat turėtų aplankyti ir Mūšos tyrelio pažintinį taką, kuris nėra ilgas, tad patiks ne tik aktyvaus laisvalaikio, tačiau ir pasyviau vaikščioti norintiems asmenims. Jo ilgis siekia vos 3 km, o eiti galima net ir su vežimėliu.

Ėjimo metu būtinais sustokite stotelėse, kuriose plačiau aprašoma gamta, kurią tuo metu eidami matysite. Takas veda link bokšto, kurį aptarėme anksčiau.

Pakruojo dvaras

Šiaulių rajone jus nustebins ne tik nuostabi gamta, tačiau taip pat ir dvarai, kiti architektūriniai statiniai, kurie gana neblogai išlikę iki šių dienų. Šiuo atveju dėmesio vertas Pakruojo dvaras, kuris yra nutolęs nuo miestelio per 2 km.

Dvaras buvo statytas 1531 metais, tiksliau, buvo kurtas pradinis pastatas, kuris vėliau virto dvaru.

Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras

Metalinė lapė prie Talšos ežero

Šiauliai dažnai vadinami geležinės lapės miestu, kadangi didelė skulptūra tapo simboliu, kuri traukia turistus  iš visos Lietuvos. Kadangi skulptūra yra prie ežero – čia atvykę pamatysite daug gražių vietų, tad verta. Visos lapės masė siekia net 7 tonas, o jos aukštis beveik 7 metrai. Įsivaizduokite, kokio ji yra dydžio ir kokio masyvumo.

Nieko keisto, kad daugelis važiuoja iki Šiaulių tik todėl, kad nori pamatyti šią lapę.