Jurbarkas – lankytinos vietos 

Net ir mažesniuose Lietuvos miestuose netrūksta patrauklių lankytinų objektų, tarp kurių kartais galima aptikti ir ypač vertingų ar net neįkainojamų eksponatų. Štai kodėl aplenkdami provincija laikomus regionus, dėmesį sutelkdami į pagrindinius didmiesčius, turistai dažnai netenka auksinių progų pažinti skirtingų etnografinių teritorijų privalumus, jų autentiškas tradicijas bei praeities veidą menančias istorines relikvijas. Šiandien plačiau aptarsime vieno iš mažiau įvertinto taško- Jurbarko architektūrinį, gamtinį bei istorinį paveldą, kartu supažindinantį su pastarojo ryškiausiomis įžymybėmis. 

Jurbarkas tikrai gali didžiuotis didingais, šimtmečius kraštą puošiančiais statiniais. Bene labiausiai aptarinėjamas ir rekomenduojamas aplankyti objektas- Raudonės pilis. Pastaroji iškilo prieš pusę tūkstantmečio, tačiau net prabėgus šimtmečiams neprarado savo elegancijos bei įspūdį paliekančio raudonų plytų fasado žavesio. 

Pabūvojus pilyje vertėtų pavaikštinėti ir po šalimais esantį parką. Šis gali pasigirti ypatingais medžiais, kaip kad Gedimino ąžuolas, ilgaamžis kaštonas ar devynkamienė liepa. Vasara leisti laiką tokioje aplinkoje vienas malonumas!

Nepamirškime ir Panemunės pilies. Tai puikus renesansinio stiliaus architektūros pavyzdys, gavęs pasaulinio paminklo statusą bei esantis antroje vietoje pagal apsilankančių turistų skaičių. 

Pakankamai nemažai Jurbarke atrastume ir dvarų, o vianas ryškesnių būtų Veliuonos dvaras. Pastato ypatybė- išlikę klasicizmo stiliaus dekorai, sutinkami jau retame tokio tipo statinyje. 

Galiausiai, viską vainikuoja nekasdieniškai prabangus Jurbarko dvaras. Be vaizdingų panoramų, įsimins ir pati dvaro išorė, stebinanti skoningumu bei kruopsčiai apgalvotomis detalėmis. Prie pat esti dar du namukai, kadaise glaudę ponus aptarnavusį personalą ir šeimos svečius.

Ekskursiją tęskite stabteldami Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje. Šioji baigta statyti dar 1644 metais, o bažnyčios viduje saugomi per ilgą gyvavimo istoriją sukaupti meno kūriniai. Be visa ko, interjerą gerokai pagyvina talentingų dailininkų dovanoti darbai.

Siūlome savo vizitu pagerbti ir neogotikinį perliuką- Šv. Jurgio bažnyčią. Visi norintys gali apžiūrėti senovinį varpą, menantį šių maldos namų vietoje stovėjusią pirmtakę, stūksojusią 1523 metais. Be to, čia amžino poilsio atgulė pats statinio iniciatorius Kazimieras Žekevičius.

Nedidukė, bet jauki evangelikų liuteronų bažnyčia spinduliuoja paprastumu ir iki šiol yra noriai lankoma ne tik pačių tikinčiųjų, o ir smalsių miesto svečių.

Viskas, ką privalo sužinoti kiekvienas besilankantis Jurbarke apie šį miestą, vienoje vietoje pateikta miesto muziejuje. Jame pristatomi eksponatai, liudijantys apie mūšius su kryžiuočių ordinais( ginklai, vėliavos, šarvai), taip pat patį Jurbarką ankstesniais laikais vaizduojantys žemėlapiai, miestiečiams priklausę buities rakandai. Smagia atrakcija taps fotografavimasis su tradiciniais vietinių vilkėtais aprėdais. 

Jei esate rašytojo P. Cvirkos kūrybos gerbėjai, būtinai užsukite į šios asmenybės memorialinę sodybą- muziejų, kur pamatysite kokiomis sąlygomis gyveno literatas, kokia buvo jo buitis ir kasdienybė. 

Bent trumpam pasigerėkite miesto senamiesčiu- Kauno gatve. Nuo pat pradžių šioje vietojė telkėsi prekyba, amatais užsiiminėję gyventojai, todėl dar ir šiandien jaučiamas palyginti didesnis šurmulys nei kituose miesto taškuose.

Esant mieste nevalia aplenkti populiariojo Vytauto Didžiojo paminklo. Modernus dizainas, kokybiškos medžiagos prisidėjo prie to, kad ir mūsų dienomis šis svarbus atributas atrodytų ne ką prasčiau nei prieš šimtą metų. 

Metas įvertinti ir gamtos grožį, tad kodėl neužkopus į legendinį Palemono piliakalnį. Nuo pastarojo atsivers tikrai įsimintini horizontai, kupini neaprėpiamos žalumos. 

Neprailgs popietė Viešvilės rezervate. Teritorijoje aptinkamas ežeras, upeliai, veši miškai, gyvena rečiau sutinkamos gyvūnų rūšys( lūšis, ūdros), čiulba paukščiai, mirga laukinės gėlės, kas sukuria nepaprastai raminančią atmosferą. 

Jurbarko žemėlapis