Gražiausi Žemaitijos piliakalniai

Piliakalniai Žemaitijoje

Nors Lietuvoje nėra labai aukštų kalnų, kurie suteiktų mums galimybę kvėpuoti tyru oru, tačiau galime pasidžiaugti bent jau piliakalniais, kurie suteikia galimybę grožėtis Lietuvos gamta iš paukščio skrydžio.

Būtent Žemaitijoje piliakalnių gausa labiausiai akis traukia, kadangi skiriasi ne tik jų aukštis, tačiau ir plotis, taip pat, vaizdas, kuriuo galime grožėtis aplinkui.

Aptarsime kelis labiausiai vertus dėmesio piliakalnius, kuriuos aplankyti gali ir turėtų kiekvienas.

 

Gražiausi Žemaitijos piliakalniai

 

DŽIUGO (DŽIUGINĖNŲ) PILIAKALNIS

Džiuginėnų kaime esantis piliakalnis yra pritaikytas žmonių patogumui, kadangi jo viršūnę galima pasiekti lipant mediniais laipteliais. Pasiekus viršūnę Jūsų lauks apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria nuostabaus grožio panorama

Netoli piliakalnio taip pat galima rasti kapinyną, kurio suformavimo amžius siekia Viduramžius.

BIRŽUVĖNŲ PILIAKALNIS

Telšių rajone taip pat galite aplankyti ir Biržuvėnų piliakalnį.

Datuojama, kad jis susiformavo dar IX-XII amžiuje, tai ne tik graži vieta, kurioje jus džiugins gamta, tačiau ir archeologinis objektas. Spėjama, kad nuo piliakalnio kilo ir netoli esančios gyvenvietės pavadinimas.

Taip pat piliakalnio pakraštyje galima matyti ir bažnyčios liekanas, tad tai bendram vaizdui suteikia išskirtinumo.

Taip pat neblogai išlikę ir pylimai, kurie padėdavo vietiniams gyventojams atsiriboti nuo priešų, kurie puldavo.

VEMBŪTŲ/VYDMANTŲ PILIAKALNIS

Vydmantų kaime, kuris taip pat yra Telšių rajone, vertas dėmesio ir Vembūtų piliakalnis greta kurio yra ežeras, tad tai suteikia šiam gamtos kampeliui dar daugiau unikalumo bei grožio.

Kai kurie piliakalnio šlaitai siekia net iki 13 metrų aukščio, yra gana statūs,  tad lipdami jais saugokitės papildomai. Einant gana dideliu piliakalniu taip pat teks praeiti ir gana didelį skardį, kurio apačioje yra upelis. Puikus vaizdas Jūsų laukia visais metų laikais, tačiau žiemos metu būkite atsargesni, kad nenuslystumėte.

Taip pat gana netoli piliakalnio galite rasti ir pilies liekanas, kurios primena didingus laikus. Žinoma, ne tik prabangius, tačiau ir nesaugius, kadangi galima rasti ir sienų, kurių paskirtis gynybinė, liekanas.

GETAUTĖS PILIAKALNIS

Taip pat Žemaitijoje vertas dėmesio ir 5,5 hektaro ploto užimantis Getautės piliakalnis, kuris taip pat džiugina turistų akis visais metų laikais.

Istorikai galvoja, kad XIII amžiuje ant šio piliakalnio stovėjo Kuršių pilis.

Taip pat įdomu tai, kad šis piliakalnis yra apipintas įvairiausias mitais, legendomis. Pasakojama, kad piliakalnyje yra iškasti rūsiai, kuriuose švedai slėpė turtus ir iki šių dienų jie vis dar likę, tik reikia žinoti, kurioje vietoje kasti.

Bet kuriuo atveju šiuo  metu piliakalnio niekas nekasa ir neieško turtų, tad ir Jums tai daryti nerekomenduojame.

Piliakalniai Žemaitijoje
Medvėgalis

SPRŪDĖS (ŠAUKŠTELIO) PILIAKALNIS

Šaukštelio kaime Jūsų taip pat laukia ir Sprūdės piliakalnis, kuris labai dažnai vadinamas magiška piramide, kuri pabrėžia Žemaitijos grožį ir tuo pačiu unikalumą. Išties, pats piliakalnis savo formą primena piramidę, tad tai jam ir suteikia papildomo žavesio.

TĮvairūs padavimai pasakoja, kad Viduriniai amžiais čia stovėjo karaliaus Mindaugo brolio medinė pilis, kuri buvo sudeginta karų laikais. Iki šiol nelikę jokių liekanų, įrodymų, tad negalime teigti, kad tai yra tiesa. Žinoma, negalima sakyti, kad ir melas.

PAPLIENIJOS PILIAKALNIS (PLINIJA)

Pailgos formos piliakalnį galima rasti apie 250 metrų į Šiaurę nuo Žarėnų-Plungės kelio. Pats piliakalnis nėra labai didelis, tačiau gana neblogai matomas iš toli. Datuojama, kad jau V amžiuje prieš Kristų čia gyvenimo žmonės, kadangi palikti rakandai leidžia spėti apie jų sėslumą.

MOTERAIČIO (DIDŽIŲJŲ BURBIŠKIŲ) PILIAKALNIS

Net 4 pakilimai puošia Moteraičio piliakalnį, kurį galima rasti netoli nusukus nuo Janapolės-Bubių kelio. Ant piliakalnio viršaus galite išvysti ir medinį kryžių, kuris simbolizuoja vietinių žmonių tikėjimą ramybe. Paprasčiausiai amžių eigoje šioje vietoje vykdavo daug karų, kurie nusinešė tūkstančių žmonių gyvybes.