Apžvalgos bokštai Lietuvoje

Iganlinos apžvalgos bokštas

Ar žinote, kuris apžvalgos bokštas šiuo metu yra pats aukščiausias? O gal jau ir lankėtės? 🙂

Lietuvoje paskutiniu metu vienas po kito dygsta  apžvalgos bokštai, kurie suteikia galimybę pasigrožėti šalies gamta, atrasti jos kultūros klodus ir tuo pačiu patirti, ką reiškia skristi virš medžių.

Tiesa, bokštų tiek daug ir jie tokie įvairūs, kad kai spaudžia laikas – aplankyti visų per dieną tikrai nepavyks. Siūlome susiplanuoti maršrutą ir apvažiuoti kuo daugiau stotelių, kurios Jums leis atrasti Lietuvos grožį, juolab, džiaugtis ES finansavimu, kuris suteikia galimybę ir patiems grožėtis Lietuva.

BIRŠTONO APŽVALGOS BOKŠTAS

Nuostabusis Birštonas stebina ir toliau, kadangi siūlo pasigrožėti objektais iš paukščio skrydžio. Tiksliau, užlipti į bokštą, kurio aukštis siekia net 55 metrus, tad būsite kur kas aukščiau nei medžių viršūnės. Šis bokštas kol kas yra pats aukščiausias Lietuvoje, tad kol nėra konkurentų – siūlome būtinai pavykti. Šiuo metu bokštas vis dar yra tvarkomas, stengiamasi, kad lankytojai jaustųsi kuo geriau, kad pasiekti tikslą būtų galima kuo paprasčiau. Tačiau lankytis  jau galima. Įvertinkite tai, kad apsilankymai galimi tik darbo valandomis, tad atvykite tada, kai durys atrakintos.

KIRKILŲ APŽVALGOS BOKŠTAS

Netoli Biržų esantis Kirkilų miestelis paskutiniu metu sulaukia vis daugiau dėmesio. Kadangi mini ežerai buvo išvalyti, suteikta galimybė pasiekti tikslą greitai ir paprasta, natūralu, kad pagausėjo ir lankytojų, kurie nori pasigrožėti gamta iš viršaus. Kadangi apačioje galėsite matyti mini ežeriukus – lankytis čia verta visais metų laikais, kadangi įdomu ir kai jie juda, ir tokiu atveju, kai jie yra užšalę. Juk tokiu atveju nulipus nuo mėnulio formos bokšto bus galima pasičiužinėti ledu.

Ignalinos apžvalgos bokštas
Nuo Ignalinos apžvalgos bokšto

MERKINĖS APŽVALGOS BOKŠTAS

Dar viena nuostabi vieta, kuri dažniausiai traukia gamtos mylėtojus. Merkinės apžvalgos bokštas yra Dzūkijos nacionaliniame parke, tad turbūt suprantate, kad gamta ten bus nuostabi ir kiekvienas norintis pasigrožėti ja iš viršaus – turi tokią galimybę. Bokšto aukštis siekia 26 metrus. Nėra pats didžiausias, tačiau vis tiek labai įspūdingas. Kadangi nuo bokšto viršaus į apačią atsiveria šimtai pušų – būtent ši vieta dažnai juokais vadinama pušų alėja.

METELIŲ REGIONINIO PARKO APŽVALGOS BOKŠTAS

Dar viena nuostabi vieta, kuri tikrai patiks gamtos mylėtojams. Nuo bokšto vaizdas atsiveria ne tik į miškus, tačiau ir Dusios ežerą, kuris nuostabiai atrodo visais metų laikais. Pats bokštas yra dar žemesnis, siekia vos 15 metrų, tačiau tikrai vertas Jūsų dėmesio. Tiek todėl, kad atsiveria graži panorama, tiek todėl, kad pats bokštas yra labai unikalios architektūros.

MEDŽIŲ LAJŲ TAKAS, ANYKŠČIAI

Medžių lajų takas yra bene vienas labiausiai Lietuvoje bei užsienyje žinomų takų, kadangi jis suteikia galimybę ne tik pasigrožėti Anykščių šileliu užlipus į bokštą, tačiau taip pat ir apeiti miškelio gabaliuką ratu. Kadangi šis takas sulaukia labai daug lankytojų – siūlome nesirinkti populiarių dienų, kadangi žmonių bus labai daug, tad ir sureguliuoti srautus – sudėtingiau, galiausiai, nepavyks atsipalaiduoti ir pajusti pasivaikščiojimo medžių viršūnėmis magiją.

Veisiejų apžvalgos bokštas
Veisiejų apžvalgos bokštas

SARTŲ EŽERO (BARŠĖNŲ) APŽVALGOS BOKŠTAS

33 metrų bokštas yra Rokiškio rajone, tad jeigu keliaujate į Šiaurės Lietuvą – būtinai turite apsilankyti ir šiame bokšte. Kadangi jis yra pastatytas 2006 metais, galima sakyti, kad tai vienas pirmųjų bokštų Lietuvoje. Šiuo metu jų yra labai daug, tad lankydami pačius naujausius nepamirškite ir tų, kurie patys pirmi išaugo šalyje.

MINDŪNŲ (LABANORO) APŽVALGOS BOKŠTAS, MOLĖTAI

Kadangi vasaros metu daugelis aktyviai keliauja per labiausiai ežeringas Lietuvos vietas, natūralu, kad Molėtai atsiduria maršrute. Tokiu atveju būtinai apsilankykite ir Mindūnų bokšte, kuri leidžia žmogui pasiekti 36 metrų aukštį ir nuo jo pasigrožėti gamta. Kadangi pamatysite daug ežerų – tai panoramai suteikia dar daugiau gerų emocijų.