Anykščiai – lankytinos vietos

Anykščiai yra vienas gražiausių miestelių Lietuvoje. Tai – Lietuvos kurortas ir pasididžiavimas, kuris kiekvienais metais sulaukia šimtų tūkstančių svečių. Net tik užsieniečių, kurie mielai atvyksta grožėtis Anykščių gamta, tačiau taip pat ir lietuvių, kurie sutinka, kad šis miestelis – vienas gražiausių Lietuvoje.

Lajų takas

Turbūt niekam nereikia pristatinėti Lajų tako, kadangi visi lietuviai puikiai žino, kad vieni dėl to verta važiuoti iki Anykščių. Tako pabaigoje, kuris tęsiasi net 300 metrų – rasite 34 metrų bokštą, kuriuo užlipus atsivers nuostabi panorama. Tuo pačiu visas takas leis jums pasivaikščioti medžių viršūnėmis ir pasijausti, tarsi esate medžių gyvūnai. Išties, tai visiškai unikali vieta Lietuvoje, tad siūlome čia apsilankyti ir patirti ką reiškia gyventi medžiuose.

Puntukas

Visiems puikiai žinomas Puntukas jau pirmos klasės vadovėliuose yra aptarimas kaip pats didžiausias akmuo Lietuvoje. Jį galima rasti nuo Anykščių nuvykus 6 km, tad netoli. Kadangi akmuo yra netoli Šventosios upės – kartu siūlome pasivaikščioti ir po nuostabų kraštovaizdį. Nors šiuo metu ratas didesnis akmuo nei Puntukas – Barstyčių akmuo, tačiau daugelio žmonių širdyse Puntukas vis dar išlieka lyderiu.

Anykščių šilelis

Jeigu mylite gamtą, tokiu atveju poeto A. Baranausko apdainuotas Anykščių šilelis yra ta vieta, kur smagiai praleisite visą popietę. Kiekvienas, kuris yra Anykščiuose, būtinai užsuka ir čia. Daugiau nei 1800 ha plotas – puiki vieta skirta visiems, kurie nori smagiai praleisti laiką, įkvėpti gyvybės ir paprasčiausiai atsipalaiduoti… Įdomus šio šilelio reljefas paskatins Jums pasitempti kadangi žygis po šilelį reikalauja jėgų.

Vyno kelias

Nuostabieji Anykščiai daugeliui asocijuojasi ne tik su gamta, tačiau ir vynu. Pamėgtas vyno kelias yra viena dažniausiai pasirenkamų tikslų. Jo metu ne tik sužinosite daugiau apie vyną, tačiau taip pat ir galėsite išragauti įvairias jo rūšis. Kiekvieną mėnesį šis “Vyno kelias “ sulaukia apie 400 žmonių, kurie mielai išbando galimybę žengti vyno keliu ir atrasti jo skonį.

Rubikių apžvalgos bokštas

Šiuo metu bokštų pasiūla Lietuvoje tikrai labai plati. Jeigu esate Anykščiuose,  tokiu atveju aplankykite ir Rubikių bokštą, kurio aukštis siekia 15 metrų. Nuo jo matyti nuostabus ežeras.

Šv. Mato bažnyčia

Kiekvienas Lietuvos miestas gali pasigirti nuostabaus grožio religiniai statiniais. Vienas iš jų yra Šv. Mato bažnyčia. Tai yra pats aukščiausias religinis pastatas Lietuvoje, kurio aukštis siekia net 79 metrus. Iki I p.k. aukštis siekė net  84 metrus. Neogotikinio stiliaus bažnyčia – išties puikiai atrodantis statinys.

Laimės žiburys

Laimės žiburys – nuostabi pasakojimais apipinta vieta, kuri kiekvienais metais sulaukia šimtų tūkstančių žmonių, kurie nori atrasti savo laimę. Ši vieta geriausiai atpažįstama dėl J. Biliūno pasakų, kuriose pasakojama apie laimės žiburio  funkcijas. Laimės žiburys – tarsi J. Biliūno paminklas ir pagarba jo darbams.

Angelų muziejus

Anykščiai stebina ne tik savo gamta, tačiau ir žmonių darbais. Daug dėmesio sulaukia 2010-ais metais duris atvėręs angelų muziejus, kurio kolekcijoje galima rasti daugiau nei 109 angelus.

Burbiškio dvaras

Dar viena graži vieta, kuri suteikia galimybę pasigrožėti gamta ir tuo pačiu pamatyti nuostabius architektūrinius objektus – Burbiškio dvaras. Rūmai yra visai greta Anykštos upelio, tad tai jiems suteikia savotiško žavesio. Sodyboje rasite parkelį, tvartelį bei kitus ūkinius pastatus. Rūmuose puikiai atsispindi klasicizmo stiliaus formos.

A.Baranausko apdainuoti Anykščiai – nuostabi vieta su nuostabiais žmonėmis bei lankytinų vietų gausa. Kiekvienais metais verslas plečiasi ir pasiūlo vis daugiau. Štai todėl siūlome apsilankyti Anykščiuose kiekvienais metais, juolab, ne tik vasarą, tačiau ir žiemą ir galbūt pamatysite kažką tokio, kad pakeis Jūsų požiūrį į Anykščius.

 

Pažiūrėkite šį Anykščių video!

Anykščių žemėlapis